Позичальники можуть обирати більш вигідний курс купівлі валюти

Клієнти-позичальники відсьогодні можуть обирати оптимальний курс купівлі іноземної валюти в уповноважених банках з метою виконання зобов’язань перед уповноваженим банком-кредитором за кредитним договором.

Відповідні зміни, передбачені постановою Правління Національного банку України № 53 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” від 15 травня 2018 року, набули чинності сьогодні, 17 травня, передає «Закон і Бізнес».

Досі резидент-позичальник мав право купувати іноземну валюту лише через уповноважений банк, що обслуговує кредитний договір. Відтепер він зможе купувати її і через інші банки за власним вибором, у яких у нього має бути відкритий поточний рахунок в іноземній валюті.

Також вказаним документом змінено порядок повернення інвестицій та доходів від їх здійснення. Нерезидентам надано можливість купувати та репатріювати валюту у випадку, якщо іноземні інвестиції були здійснені за рахунок капіталізації дивідендів, тобто шляхом спрямування дивідендів, нарахованих компанією-емітентом іноземному інвестору, безпосередньо на збільшення статутного капіталу цієї компанії.

Крім цього, скасовано вимогу, яка зобов’язувала банки здійснювати взаємні розрахунки за операціями з купівлі-продажу інвалют та банківських металів за гривні лише після підтвердження угод за допомогою засобів Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України. Відтепер такі розрахунки між банками можуть здійснюватися як до, так і після підтвердження угод з купівлі і продажу іноземних валют та банківських металів засобами цієї Системи.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone