Правозахисник Євген Захаров: закон про люстрацію є невдалим і не приніс країні ніякої користі

Закон про люстрацію не приніс країні ніякої користі, оскільки часто той, хто повинен бути люстрованим, залишався на своїй посаді, натомість звільняли людей, які повинні були й далі працювати. Таку думку Українським Новинам висловив директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

Користі від нього я взагалі не бачу тому, що ті, які повинні були б бути люстрованими – залишаються на своїх посадах, а ті, хто були люстровані – це часто люди, які б могли працювати далі. Закон був невдалим і практика його застосування так само“, – сказав Євген Захаров.

На його думку, люстрацію повинен проводити незалежний орган, а не адміністрація тих установ, де працюють люди, яких повинні люструвати.

Якщо люстрацію не проводить незалежний орган, цей процес апріорі має недоліки пов’язані з тим, що адміністрація могла або ставитися поблажливо до тих, кого люструє, або навпаки – більш жорстко ставитися до тих, хто їй заважав працювати, і позбуватися від них“, – сказав правозахисник.

Він підкреслив, що зміни до закону про люстрацію, як це рекомендує зробити Венеціанська комісія, не вносять через те, що вони суперечать поглядам авторів і виконавців закону.

А по-друге, вони чекають рішення Конституційного суду, що ніяк не вийде“, – сказав Євген Захаров.

Люстрація – дуже непросте питання, яке у нас спробували вирішити просто й простими засобами. А простими засобами складні питання не вирішують“, – додав він.

За його словами, загальна політична культура суспільства досить низка, і тому такий процес як люстрація треба було проводити більш ретельно, відповідально й більш точно з погляду закону, щоб нічого не порушувати.

Коментуючи можливість використання люстрації для політичної боротьби, правозахисник зазначив, що люстрації переважно піддавалися люди далекі від політики.

Але я можу припустити, що окремі випадки могли бути. За законом підвели під люстрацію тих людей, від яких треба було позбутися, і від них позбулися. Це цілком можливо“, – зазначив Євген Захаров.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone