Правозахисники вимагають ухвалити закон, що запровадить перегляд справ невинно засуджених

Правозахисники вимагають ухвалити законопроект 2033а, який запроваджує механізм перегляду справ невинно засуджених і забезпечує їхнє право на правосудний вирок.

Про це активісти та адвокати заявили 1 грудня під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

За їхніми словами, законопроект 2033а вже понад 2 роки лежить у Верховній Раді він досі не ухвалений у другому читанні.

Учасники брифінгу повідомили, що 4 грудня активісти зберуться під Верховною Радою, щоб звернутися до Андрія Парубія з проханням поставити законопроект на голосування.

 “Мені соромно, що в нашій державі є люди, які без вини відбувають покарання. Україна обирає шлях гуманізації кримінально-виконавчої системи, і на сьогодні новим проектом про пенітенціарну систему запроваджується можливість умовно-дострокового звільнення для довічних ув’язнених”, – зазначила на брифінгу адвокат Тетяна Панасенко.

У свою чергу голова ГО “Майдан – Громадський контроль” Віктор Колбанцев, зауважив, що потрібно не тільки ухвалити новий закон, але й повністю змінити систему.

За його словами, нещодавно Верховний Суд України ухвалив постанову про те, що явка з повинною вже не є доказом, на підставі якого можна обґрунтувати наявне обвинувачення. Через наявність механізму явки з повинною засуджених навмисне катували для того, щоб вони зізналися у злочині, якого не скоювали, після чого їх саджали за ґрати.

“Можна взяти будь-яку справу, повірте мені, де немає жодних доказів, немає знаряддя злочину, відбитків пальців, крові, у людини є алібі. Але явка з повинною тягне на те, щоб людину просто засудили”, – підкреслив Віктор Колбанцев.

“Невинно засуджені просять лише одного – забезпечити їхнє право на справедливий суд. Якщо ці справи будуть переглянуті – це будуть реальні кроки нової судової реформи, які зможуть відчути на собі усі пересічні українці”, – підсумувала Тетяна Панасенко.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone