Правозахисники та адвокати мають намір звернутися до ЄСПЛ у справі про побиття засуджених Бердянської виправної колонії № 77

Харківська правозахисна група та захисники засуджених, побитих на території Бердянської виправної колонії № 77 у лютому 2015 року, мають намір звернутися до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) для відновлення справедливості.

Наразі ми вважаємо, що на національному рівні вже немає жодних правових механізмів відновити права та притягнути до відповідальності винних осіб і тому ми змушені звернутися до Європейського суду з прав людини. Я думаю, що ЄСПЛ все-таки розгляне цю заяву. І це буде ще одне рішення проти України, що засвідчить, що у нас в місцях позбавлення волі продовжують жорстоко ставитися до засуджених, а правоохоронні органи продовжують це покривати.

Про це заявив помічник адвоката Василь Мельничук на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” у Києві.

Заступник директора Харківської правозахисної групи Олександр Павліченко нагадав, що 27 лютого 2015 року в Бердянській виправній колонії № 77 12 новоприбулих засуджених побили, постраждалим не булао надано медичну допомогу, а з боку співробітників колонії на засуджених чинився тиск.

За словами О. Павліченка, Харківська правозахисна група надала цю інформацію Міністерству юстиції України, Державній пенітенціарній службі, Генеральній прокуратурі, офісу уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і попросила їх провести незалежне розслідування.

Він також повідомив, що інформацію про масове побиття в колонії було передано генеральному секретарю ради Європи Турбйорну Ягланду і комісару Ради Європи з прав людини Нілсу Муйжніексу.

На сьогоднішній день належного розслідування не проведено. Винні не були встановлені і не були притягнуті до відповідальності. І практика такого побиття триває, аналогічний випадок (у цьому виправному закладі – ред.) відбувся 14 серпня 2015 року“, – розповів О. Павличенко.

За словами колишнього засудженого Миколи Молокова, який постраждав в лютому в результаті побиття у колонії, на засуджених чиниться тиск з боку співробітників виправної установи і лише двоє з 12 побитих засуджених розповіли про цей інцидент. М.Молоков впевнений, що саме його відмова мовчати і є причиною порушення проти нього нової кримінальної справи.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone