Рада Європи закликає Угорщину дотримуватися прав людини щодо біженців

Рада Європи, агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) закликали владу Угорщини дотримуватися прав людини по відношенню до біженців. Про це йдеться у спільній заяві організацій.

УВКБ ООН, Рада Європи та БДІПЛ закликають Угорщину утримуватися від політики і практики, які заохочують нетерпимість, страх і ксенофобію по відношенню до біженців та мігрантів.

Організації закликають угорське керівництво підтримувати «істинний дух людяності» та допомогти тим, хто змушений був залишити свої країни проти власної волі і вибору, і нині знаходиться у пошуках безпеки в Європі.

«Уряд Угорщини запустив нову суспільну кампанію, яка зображує тих, хто біжить від війни та конфліктів, як злочинців, терористів і загарбників на основі їхніх релігійних переконань і місць походження», – наголошується в спільній заяві РЄ, БДІПЛ та УВКБ ООН. В організаціях інформують, що ця, не перша така в цій країні, кампанія, спрямована проти мігрантів, готується стартувати після Різдвяних свят і розрахована на два місяці.

Автори заяви також наголошують на необхідності визнання угорським урядом того, що біженці в’їжджають до Європи після того, як пережили трагедію, травми і втрати, щоб почати нове життя далеко від потрясінь війни і конфлікту.

В рамках єдиної європейської системи Угорщина має переглянути свою політику і зробити свій внесок у спільні зусилля в боротьбі з найбільшою після Другої світової війни кризою біженців континенту, і виконати свої міжнародні правові зобов’язання у цій царині в рамках як міжнародного права, так і Європейської конвенції з прав людини.

 

Джерело: Укрінформ

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone