“Правий сектор” назвали незаконним збройним формуванням

Військовий прокурор Анатолій Матіос назвав “Правий сектор” незаконним збройним формуванням. Такий термін застосовують зазвичай в доповідях про те, що відбувається в зоні АТО, позначаючи їм бандитські групи в “ДНР/ЛНР”.

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявляє, що ДУК “Правий сектор” є незаконним збройним формуванням, і наполягає на тому, що за їх роззброєння відповідає МВС. Про це він сказав в інтерв’ю Громадському Радіо.

За всім юридичним конструкціям, ознаками і відповідно до української Конституції ДУК “Правий сектор” є – якщо сухою та юридичною мовою – незаконним збройним формуванням на території держави.

У нас єдиний добровольчий батальйон, який за два роки не визначився, він над державою або з правом застосування монополії держави у вигляді зброї на всій території – ДУК “Правий сектор”, – додав Матіос.

При цьому він віддав честь тим патріотам ДУК ПС, які воювали в АТО. “Я можу на коліна стати при згадці прізвищ всіх загиблих з “Правого сектора”, які загинули в ДАП, Пісках, Авдіївці, Волновасі, Дебальцеве. Це – герої, еліта нації. Це надзвичайні патріоти держави. Але використання патріотів в політичних цілях без зазначених державних позицій – це розвал основ держави. Ми бачили Мукачево. Зараз дуже неоднозначний Драгобрат. З розколом суспільства“, – пояснив він.

Не може окремо взята частина, навіть під гаслами патріотизму, ховатися зі зброєю в тилових областях і розстрілювати пости міліції. Правильно діє міліція чи ні – це питання вже закону і права його застосування. Але жодна революція чи бажання змін основ державності не варта людського життя. Немає ні в кого права на монополію сили без імені держави. Хочеш виступати від імені держави? Інтегруйся, закликай, приймай присягу і роби, а не ставай в тил.

На питання, чому це нікого не турбувало, коли тільки почали створювати добровольчі батальйони, він запитав, кого саме журналіст має на увазі. На відповідь, що мова йде про державу, Матіос сказав: “У держави має бути прізвище того, хто приймав рішення в 2014 році“.

Такі відповіді (хто саме звинуватив ПС в тому, що це незаконне формування) завжди надає МВС і СБУ“, – сказав військовий прокурор.

За роззброєння незаконних парамілітарних збройних угруповань на території України відповідає МВС. Я вважаю, що на даний момент міліція, внаслідок недосконалої реформи, без створення перехідного етапу між старим і новим, повністю втратила контроль над станом злочинності в державі.

 

Джерело: Дело

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone