Президент пропонує спростити правила екстрадиції

Глава держави запропонував спростити правила видачі осіб, які перебувають у міжнародному розшуку. Але лише в тому випадку, якщо про це попросять самі затримані.

Президент вніс до парламенту проект закону «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України у зв’язку з ратифікацією Третього додаткового протоколу та Четвертого додаткового протоколу до Європейської конвенції про видачу правопорушників» (№6149). Самі ж додаткові протоколи були підписані від України ще у 2012 р. Однак необхідні для застосування норм зміни до вітчизняного законодавства досі не були ухвалені.

Вразі ухвалення змін особа отримає право просити про застосування щодо неї спрощеного порядку видачі одразу ж після затримання у зв’язку з перебуванням у міжнародному розшуку. А очікувати надходження формального запиту про екстрадицію вже не доведеться.

Як пояснюється, це дасть можливість скоротити строки перебування такої особи під вартою на території України.

Водночас буде встановлено, що спрощений порядок видачі не застосовується у разі притягнення особи до кримінальної відповідальності чи відбування покарання на території України, якщо є підстави вважати, що видача може суперечити інтересам захисту національної безпеки нашої держави або що розшукувана особа є громадянином України.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone