Президент США отримав гарантовану більшість у ВС

Звинувачення в сексуальних домаганнях не завадили Сенату затвердити Бретта Кавано на посаді судді Верховного суду США. Рішення далося нелегко, а слухання супроводжували вуличні протести.

На початку претензії до майбутнього судді висловили 3 жінки, звинувативши його в непристойній поведінці в студентські роки. Відкритий лист із проханням відкликати кандидатуру Б.Кавано підписало понад 2400 професорів права зі всієї країни, пише Бі-Бі-Сі.

В останній тиждень перед голосуванням у ЗМІ з’являлися все нові розповіді однокурсників Б.Кавано. Наприклад, що в коледжі він напивався до такого ступеня, що ледве стояв на ногах і не міг потім пригадати, що робив учора.

ФБР провело спеціальне розслідування та надало Сенату спеціальну доповідь — в одному екземплярі, заборонивши робити копії. У ній, за словами представників Білого дому, немає підтвердження звинувачень у спробах зґвалтування й нав’язливої сексуальної поведінки.

Зрештою 50 сенаторів підтримали кандидатуру, запропоновану президентом США Доналдом Трампом, що дозволило того ж дня привести суддю до присяги. «Сьогодні — історичний день», прокоментував новину Д.Трамп, нагадавши, що виконав передвиборну обіцянку — провести у ВС двох суддів-консерваторів, поклавши край домінуванню лібералів.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone