Президента та ВР пікетували “голодні студенти”

Студенти та студентки київських університетів провели 14 грудня під стінами Верховної Ради та адміністрації президента акцію під назвою “Пікет голодних студентів”.

фобіден ту форбід, право на освіту, права людини, Студенти

Як повідомили у мережі незалежних студентських профспілок “Пряма Дія”, протест був спрямований проти законопроекту №5130, ухваленого народними депутатами 6-го грудня.

За словами протестувальників, нові зміни в законі “Про вищу освіту” дозволяють уряду змінювати кількість стипендіатів та суму стипендійних виплат у будь-який момент, а самих студентів позбавляють можливості апелювати до закону у захисті власних прав.

Акція почалася о 15:00 біля будівлі Верховної Ради та являла собою пікет, який супроводжувався скандуванням гасел, спілкуванням з журналістами та промовами окремих студентів. Згодом учасники провели невеликий театральний перфоманс, у якому людина у масці Сергія Марченка забрала у студентки всі книжки, настільну лампу та вдягнула на неї кепку McDonald’s.

Далі мітингувальники зібралися у колону та рушили в напрямку адміністрації президента України, вигукуючи “Стипендія – право, а не привілей!” та “Бунтуй, кохай, права не віддавай!”. Ставши навпроти будівлі АП студенти звернулися до президента Порошенка, скандуючи: “Наклади вето на п’ятдесят один тридцять!”.

В кінці акції протестувальники передали свої вимоги президенту через офіційного представника.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone