Президент підписав закон про посилення захисту журналістів

Президент підписав закон “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення захисту професійної діяльності журналістів” (законопроект № 1630), спрямований на захист визначених Конституцією демократичних принципів суспільного життя.

Про це повідомила прес-служба президента.

Закон змінює ст. 171 ККУ і встановлює, що незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку зі своєю професійною діяльністю, незаконна відмова в доступі журналіста до інформації, незаконна заборона на висвітлення окремих тем, показ окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень, а також будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законній професійній діяльності – караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років.

Вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю – караються штрафом до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 4 років.

Дії, передбачені ч. 2 ст. 171, якщо вони були вчинені службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб, – караються штрафом від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 5 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Законом встановлено, що порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер, якщо це було вчинено повторно або щодо державних чи громадських діячів, журналіста, чи вчинені службовою особою, або з використанням спеціальних засобів, призначених для негласного зняття інформації, – карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

 

Джерело: Фокус

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone