Прикордонники порушують права затриманих – Генпрокуратура

Прокуратура виявила порушення працівниками Держприкордонслужби прав затриманих за адміністративні правопорушення. До відповідальності притягнули майже 80 посадовців.

Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури, в всіх регіонах держави перевірялись, як органи Державної прикордонної служби дотримувались вимог законодавства “при застосуванні примусових заходів впливу за адміністративні правопорушення”.

У Генпрокуратурі встановили, що впродовж 2017 року співробітники Держприкордонслужби помістили до місць тимчасового тримання понад 300 людей. Здебільшого за те, що вони вчинили адмінправопорушення через незаконний перетин державного кордону.

“В межах проведених перевірок по всіх регіонах держави встановлено порушення прав людини при адміністративному затриманні, доставлянні людей та застосуванні інших заходів примусу, що обмежують особисту свободу. Працівниками порушувалися права затриманих, які перебували у пунктах тимчасового тримання і спеціальних приміщеннях, щодо законності їх поміщення до спеціальних установ, додержання строків тримання, забезпечення належних умов, роз’яснення прав тощо”, – йдеться у повідомленні Генпрокуратури.

Співробітники прокуратури зафіксували непоодинокі факти безпідставного затримання громадян України та іноземців. Окрім цього вони виявили, що людей незаконно доставляли до органів охорони державного кордону і тримали без оформлення відповідних протоколів про затримання.

Окрім цього, органи охорони державного кордону Рівненської, Луганської та Чернівецької областей своєчасно не повідомляли про затримання людей центри надання безоплатної вторинної правової допомоги. У прес-службі вказують, що це порушувало статтю 19 закону “Про Державну прикордонну службу України”.

“З метою поновлення конституційних прав громадян поточного року прокурорами внесено понад 30 документів прокурорського реагування, до відповідальності притягнуто майже 80 посадових осіб органів охорони державного кордону”, – повідомили в прокуратурі.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone