Про публічну інформацію

Штатний розпис державної установи та документи, що регулюють режим її роботи, є публічною інформацією. Про це йдеться в постанові Великої палати Верховного Суду від 27.04.2019.

Інформує інтернет-джерело “Закон і Бізнес”.

Особа звернулася до національної бібліотеки з інформаційним запитом, в якому просила надати копію штатного розпису та копії наказів, якими внесено зміни до порядку (режиму) роботи установи та обслуговування користувачів. Бібліотека відмовила заявнику в наданні вказаних документів, зазначивши, що предмет запиту не можна віднести до публічної інформації. Вважаючи такі дії протиправними, людина звернулася до суду.

Окружний адміністративний суд позов задовольнив, натомість апеляційна інстанція скасувала відповідну постанову та закрила провадження у справі, керуючись тим, що бібліотека не є суб’єктом владних повноважень.

У постанові №826/25885/15 ВП ВС наголосила на такому. Зі змісту запиту вбачається, що підставою для звернення стало розміщене в приміщенні бібліотеки оголошення про зміну режиму обслуговування читачів через гостру необхідність економії грошей на оплату енергоносіїв та комунальних послуг.

Отже, звернення позивача безпосередньо пов’язане з використанням відповідачем бюджетних коштів. При цьому палата зауважила, що запитуваний штатний розпис бібліотеки — це документ, що застосовується в процесі виконання бюджету.

Виходячи з наведеного, ВП дійшла висновку, що у справі наявний спір між фізичною особою та розпорядником публічної інформації щодо оскарження дій (бездіяльності) у частині доступу до публічної інформації, а тому в силу прямого припису процесуального закону цей спір підпадає під юрисдикцію адміністративних судів.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone