Про статус спадщини

Правила кн.6 Цивільного кодексу може бути застосовано лише до спадщини, яка відкрилася після 1.07.2003 й не була прийнята ніким з осіб, право на спадкування яких виникло відповідно до норм стст.529—531 ЦК УРСР. Про таке йдеться в постанові Верховного Суду від 27.12.2018.

Від померлої особи залишилася земельна ділянка. Оскільки спадкоємців не знайшлося, прокурор звернувся до суду із заявою в інтересах держави в особі сільської ради про визнання спадщини відумерлою та передання її у власність територіальної громади. Перша інстанція позов задовольнила.

Апеляційний суд рішення скасував та прийняв нове, яким у задоволенні вимог прокурора відмовив. Друга судова ланка врахувала те, що спірна земельна ділянка, яка належала померлій, могла бути прийнята спадкоємцями або перейти у власність держави в порядку, передбаченому стст.529—531 Цивільного кодексу УРСР. Тому така спадщина не може бути визнана відумерлою.

Зазначений вердикт прокурор і сільська рада оскаржили до касаційного суду. У постанові №530/62/14-ц ВС погодився з аргументами колег з апеляційної інстанції.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone