Проблеми українських адвокатів не зрозумілі їх німецьким колегам

Під час доповіді адвоката-спеціаліста з кримінального права з міста Гамбургу Отмара Кюрі, присвяченій особливостям кримінального процеса у Німеччині, українські адвокати поцікавились – чи відоме німецьким колегам таке поняття, як вибірковість правосуддя?

Обговорення проводилось в рамках українсько-німецького форуму «Фахова дискусія з кримінального права та процесу», Національною асоціацією адвокатів України, Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією України та партнерами з Німеччини, повідомив кореспондент “Закон і Бізнес”.

Після тривалих роз’яснень, які довелось надати німецькому фахівцеві з приводу запитання, він відповів, що на його Батьківщині перед законом рівні усі. Це є одним з основних положень німецької Конституції, яке беззаперечно дотримується судами.

Так само не зрозумів О. Кюрі і питання про те, а чи можуть правоохоронці арештувати та вилучити майно без повідомлення про це його власника?

У Німеччині такі дії не можливі. Якщо є необхідність вилучення, чи вчинення будь-яких інших дій з майном, процесуальні документи, які є підставою для цього мають бути обґрунтованими, а володілець – повідомлений.

Якщо проведення слідчих дій, наприклад, обшук, призводить до простою підприємства, в наслідок чого його власник несе збитки, такі збитки відшкодовуються державою. Щоправда, лише тоді, коли обшук був безрезультатним, або стороною захисту доведена необґрунтованість проведення обшуку.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone