Продавець не видав чек? Візьміть цей товар у подарунок! (проект закону)

Хочете, аби не ви платили магазину, а магазин доплачував вам за придбаний товар? Невдовзі парламент може дати зелене світло механізму, що уможливить такий собі споживчий рекет.

Інформує інтернет-ресурс “Закон і Бізнес”.

До боротьби з ухиленням від обліку готівки автори проекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (№1073) вирішили залучити самих споживачів. Їм обіцяють певну частину коштів від сум штрафів, що будуть застосовані до суб’єктів господарювання за наслідками розгляду скарг громадян. А вони будуть збільшені до 150% (250% — у разі повторного порушення) від суми проданого з недотриманням закону товару.

Скільки саме, розшифровано в проекті №1053: повну вартість товару, що реалізований з порушенням порядку ведення розрахункових операцій. Щоправда, для цього потрібно надати всю необхідну інформацію, що дозволить оштрафувати порушника та стягнути з нього кошти до державного бюджету. Утім, скарги прийматимуть лише щодо операцій на суму понад 100 грн.

Нові правила стосуватимуться не тільки роздрібної торгівлі чи отримання послуг, а й замовлення товарів через Інтернет. До того ж проект №1073 залишає можливість не застосовувати реєстратори розрахункових операцій тільки для платників єдиного податку І групи. Також розширюється перелік видів діяльності, для яких застосування РРО стає обов’язковим.

Для пристосування до нових умов суб’єктам підприємницької діяльності дадуть півроку після опублікування законів. От тільки чи не з’являться в країні такі собі професійні скаржники, які намагатимуться задурно отримати товар, шантажуючи продавця скаргою до контролюючих органів?

Як повернути товар в магазин і отримати назад свої гроші, читайте за посиланням.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone