Прокуратура АРК розслідує незаконне ув’язнення активіста Мемедемінова

Прокуратура Автономної Республіки Крим розпочала кримінальне провадження за фактом позбавлення волі кримськотатарського активіста Нарімана Мемедемінова.

Згідно з інформацією, опублікованою на сайті відомства, правопорушення кваліфікували за ч. 2 ст. 146 і ч. 2 ст. 162 Кримінального кодексу України – незаконне позбавлення волі або викрадення людини та порушення недоторканності житла відповідно.

В прокуратурі також зазначили, що наразі за розпочатим провадженням триває досудове розслідування.

Нагадаємо, російські силовики затримали Нарімана Мемедемінова 22 березня після обшуку в його будинку у селі Холмовка Бахчисарайського району. 23 березня підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя заарештував активіста до 16 травня.

В липні 2017 року Мемедемінова вже притягували до відповідальність за участь у нібито несанкціонованому мітингу. 13 квітня 2017 року кримськотатарський активіст був у числі тих, хто прийшов підтримати співвітчизника Сейдамета Мустафаєва, в будинку якого тоді проходив обшук.

Правозахисники і журналісти вимагають негайно звільнити Нарімана Мемедемінова. Вони наголошують, що незаконні дії окупаційної влади і системне переслідування активістів та журналістів на півострові (незаконні обшуки, довільні затримання, допити, адміністративні арешти і конфіскацію електронних пристроїв) особливо небезпечні через відсутність незалежних ЗМІ в Криму. Громадянські журналісти присутні під час обшуків, арештів і судових засідання, вони документують і інформують про порушення прав людини на півострові.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone