Пропонується амністувати злочинців, які брали участь в АТО

У парламенті зареєстрований законопроект № 4519 про амністію осіб, які на момент вчинення злочину брали участь в проведенні антитерористичної операції (ініціатор – нардеп Андрій Денисенко).

Пропонується встановити можливість звільнення від покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, засуджених, які на момент вчинення злочину брали участь в проведенні АТО, – за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими відповідно до статті 12 КК, і за злочини, вчинені з необережності, які не є особливо тяжкими відповідно до статті 12 КК.

Разом з тим, проектом передбачено низку обмежень, при яких амністія не може бути застосована.

Також передбачається, що особам, щодо яких застосовано амністію згідно з цим законом, за їхнім бажанням надається психологічна, медико-психологічна та / або психіатрична допомога, яка є засобом соціалізації зазначених осіб.

У пояснювальній записці зазначається, що участь в АТО пов’язано зі значними психоемоційними навантаженнями на людину, і в таких умовах він здатний на скоєння протиправних дій, які стають своєрідним відгуком на зовнішні подразники, причому така протиправна поведінка часто є невмотивованою і пояснюється важким психологічним станом людини.

 

Джерело: ЛігаЗакон

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone