Проти Кабміну відкрите ще одне провадження щодо Українського правопису

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі щодо визнання незаконною та скасування постанови Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 №437, якою було затверджено український правопис у новій редакції.

Відповідачем у справі визначено Кабінет Міністрів України, третя особа – Міністерство освіти і науки України, передає «Закон і Бізнес» з посиланням на прес-службу ОАСК.

Суд ухвалив розглядати справу за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче засідання на 29 жовтня 2019 року.

Нагадаємо, у провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва вже перебуває справа щодо оскарження українського правопису у новій редакції за позовом мами семикласниці до Кабінету Міністрів України. З текстом першого позову можна ознайомитися тут. У цій справі судом вже було проведено 2 підготовчі засідання.

У постанові «Питання українського правопису» №437 наголошено на меті — «забезпеченні конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації вживання правописних норм». Однак це щонайменше видається дивним, оскільки державний статус мови від правопису не залежить. У ст.117 Конституції сказано про постанови й розпорядження, які Уряд ухвалює «в межах своєї компетенції». Основні ж повноваження визначено в ст.20 закону «Про Кабінет Міністрів України» від 27.02.2014 №794-VII. Там у п.2 ч.1 говориться про забезпечення «всебічного розвитку і функціонування державної мови в усіх сферах суспільного життя», але ніде не згадано про причетність до правил письма. Докладніше про це – у статті ЗіБ «У пошуках здорового глузду».

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone