Проведенню в Україні Євробачення-2017 загрожує люстрація правоохоронних органів

Політичний експерт Володимир Воля піднімає питання люстрації в Україні та підготовки країни до Євробачення-2017. На думку експерта, люстрація в даному виді являє собою цілий клубок проблем для України.

Володимир Воля ставить питання, що ж пов’язує люстрацію з підготовкою України до проведення Євробачення-2017?

Відповідаючи на нього, експерт розмірковує, кажучи про те, що кореспонденти окремих засобів масової інформації, в тому числі і зарубіжних, задають питання: чи спроможна Україна забезпечити безпеку проведення Євробачення-2017? Мова йде про становище в середині країни, але все ж в більшій мірі питання виникають щодо зростання злочинності в Україні.

Аналітик нагадує, що буквально через пару днів після завершення міжнародного пісенного конкурсу Євробачення-2016, яке завершилося перемогою Джамали, як на зло пограбували одного з керівників місії ОБСЄ в Україні, «почистивши» його квартиру.

Так, Володимир Воля констатує, що згідно з даними генеральної прокуратури України, число вчинених злочинів за 2014-2015 роки зросло майже у два рази і становить понад высым тисяч. Тоді як кількість протизаконних дій на ґрунті расизму або етнічному зросла на дев’яносто чотири з половиною відсотки. Умисних вбивств – на шістдесят два цілих і шість десятих відсотки. Число особливо тяжких злочинів зросло на п’ятдесят шість цілих і одну десяту відсотка. А ось протизаконних дій проти громадської безпеки, різних форм вуличних не тяжких злочинів зросла на п’ятдесят відсотків, а розбійних нападів – на двадцять п’ять відсотків.

Крім того експерт подає дані Генеральної прокуратури про розкриття злочинів у порівнянні з 2013 роком, яка зменшилася на двадцять відсотків. У той же час, на третину знизилося розкриття розбійних нападів, де розкрито тільки дванадцять відсотків умисних вбивств і двадцять відсотків викрадень машин.

Крім того, аналітик стверджує, що зафіксовані випадки нападу на нових поліцейських, в яких ще й стріляють, причому серед білого дня.

Виходячи з вище перерахованого, Володимир Воля приходить до висновку, що якщо щось і загрожує проведенню в Україні Євробачення-2017, так це жодним чином не гроші і не конфліктна ситуація на Сході країни, а провал у роботі правоохоронних структур.

Зростання злочинності експерт пов’язує із збільшенням числа бідних. Так згідно з даними Організації Об’єднаних Націй в Україні вісімдесят відсотків українців вже перебувають за межею бідності. Хоча дана проблема, ніяк не в’яжеться з катастрофічним падінням розкриття.

Тому аналітик зв’язує головну причину зльоту криміналу з люстрацією, що проводиться під виглядом атестації. Так, по Києву та Київській області рекомендують звільнити п’ятдесят чотири відсотки керівництва, що становить дев’ятнадцять відсотків всього особового складу поліції.

Володимир Воля підкреслює, що досить складно довести, наскільки часто політична складова лежала в основі звільнення, але однозначно те, що політ мотиви досить часто присутні у більшості випадків. Це аналітик пов’язує зі складом атестаційних комісій, в яких багато політично заангажованих громадських активістів. В даний час суди буквально завалені апеляціями, поданими звільненими з правоохоронних органів співробітниками.

Крім того, на думку експерта, звільнення шістдесяти відсотків з числа керівництва призводить до «обезголовлення» правоохоронних органів і повного розвалу роботи по боротьбі зі злочинністю. Тому цілком можна сказати, що подібна атестація-люстрація вже призвела до розгулу криміналу і перетворюється для України в серйозну загрозу стратегічного характеру.

Говорячи про люстрацію більш широко, аналітик звертає увагу на повідомлення спеціального сайту Міністерства юстиції, на якому вже названі дев’ятсот двадцять сім чиновників, які пройшли процедуру люстрації з негативним для них результатом, але люстраційний процес ще не закінчено. Тому число судових позовів поданих звільненими буде тільки зростати, і вже скоро в Європейському суді з прав людини можна буде очікувати «люстраційний ісковий парад» від України, що загрожує тим, що в результаті Україна буде змушена виплатити великі суми компенсацій потерпілим. Це виходить із тих негативних оцінок неодноразово озвучених представниками Венеціанської комісії, Європейської комісії, Європейського парламенту щодо методів люстрації в Україні. Володимир Воля нагадує, що критика стосувалася політизації, відсутності доказів провини конкретної людини за конкретні вчинки, неприпустимості колективної відповідальності, відсутності презумпції невинуватості, занадто великого числа людей, які підпадають під люстрацію.

Експерт упевнений, що просто безглуздо звільняти працівників тільки за те, що вони працювали за часів президентства Януковича. Про що і свідчить те, що переслідувані в Україні високопосадовці часів Януковича вже виграють суди в Європі. Тобто все йде до того, що подібна люстрація потерпить фіаско, а шкоду від неї ми вже маємо у вигляді сплеску криміналу, величезної кількості судових позовів в Україні та Європі, а також довжелезного списку фінансових компенсацій потерпілим. Ну і крім усього, влада з допомогою такої люстрації досить серйозно зміцнює число політичних опонентів.

 

Джерело: Преса України

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone