Прийнята депутатами норма про зарахування терміну попереднього ув’язнення в строк покарання повинна застосовуватися без “зволікань”

26 листопада 2015 парламентом був прийнятий Закон України № 838-VIII «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку включення судом строку попереднього ув’язнення в строк покарання».

Народні депутати внесли зміни до частини 5 статті 72 Кримінального кодексу України, згідно з якими вводиться збільшення коефіцієнта включення часу утримання під вартою до покарання у вигляді позбавлення волі та зарахування терміну утримання під вартою (попереднього ув’язнення) відбувається з розрахунку 1 день попереднього ув’язнення за 2 дні позбавлення волі.

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ у своєму листі від 11 січня ц.р. зазначив, що застосування правил зарахування строку попереднього ув’язнення після набрання чинності Законом є імперативною вимогою кримінального закону і не потребує звернення з відповідним клопотанням.

Повний текст листа читайте нижче.

1

2

3

4

5

 

Джерело: Юридична практика

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone