Психічна і фізична перевтома є найгострішою проблемою в АТО – моніторинг омбудсмана

Найгострішою проблемою у військових підрозділах на Донеччині є психічна і фізична перевтома особового складу через надтривале, до 8-10 місяців, перебування  в районі постійних бойових дій.

Це засвідчили працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, які з моніторинговим візитом відвідали військові частини і підрозділи Збройних сил України, повідомляє прес-служба омбудсмена.

Монітори з 27 по 31 березня відвідали частини, розташовані у зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Донецьк” в населених пунктах Авдіївка, Очеретине, Верхньоторецьке, Гродівка Донецької області.

Згідно зі свідченнями моніторів, проблемними залишаються також питання некомплекту особового складу, нестачі штатної автомобільної техніки для виконання завдань, недостатнього фінансування окремих військових частин для здійснення виплат військовослужбовцям матеріальної допомоги.

Викликає занепокоєння небажання значної кількості військовослужбовців переукладати контракти на наступний термін і непрозора та надто заангажована система заохочення військовослужбовців в частині, що стосується нагородження відомчими відзнаками та державними нагородами.

Залишається також не вирішеним питання житлового забезпечення військовослужбовців – через відсутність належного фінансування в ППД військових частин не створено достатні фонди службового житла, не обладнано у достатній кількості спеціально облаштовані приміщення для проживання військовослужбовців та членів їхніх сімей.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено відповідні акти реагування Уповноваженого.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone