Рада Європи проігнорувала права кримських татар

Чубаров розкритикував звіт Ради Європи про Крим. Об’єктивні моніторинги прав людини в Криму можуть здійснювати тільки спеціалізовані міжнародні інститути, заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу під час заходу в рамках сесії ПАРЄ.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров критично оцінив звіт Ради Європи про права людини в Криму і вважає його великій мірі суперечливим. “У звіті говориться про те, що в тимчасово окупованому Криму утискам і переслідуванням піддаються окремі незгодні з російським режимом активісти, а не кримські татари як етнічна група. Ми з цим висновком категорично не згодні“, – заявив Чубаров під час круглого столу “Тимчасово окуповані території: юридичні та дипломатичні механізми”, який відбувся минулого тижня в Страсбурзі в рамках сесії ПАРЄ.

Кримськотатарський політик підкреслив, що в Криму “до представників жодної іншої релігійної конфесії, крім татар, які проповідують іслам, в будинки не вриваються правоохоронці“, а заборона російською владою діяльності Меджлісу є “найкращим доказом того, що з боку окупаційної влади проти кримськотатарського народу ведеться політика на знищення“.

За словами Чубарова, Україна зацікавлена ​​в міжнародних місіях в Криму, але цими місіями повинні займатися спеціалізовані інститути. “Інститут Комісара з прав людини, відповідні комітети, які займаються правами людини, і моніторинги від їх імені будуть більш об’єктивними і відповідати реальному стану речей в Криму”, – підкреслив Чубаров і розповів, що збирається донести свої оцінки щодо звіту місії РЄ до генсека організації Турбьерна Ягланда. У той же час, як стало відомо DW, керівник Ради Європи заплановану зустріч з главою Меджлісу скасував.

Поки українська сторона надала звіт місії Ради Європи всім провідним правозахисним організаціям, які займаються питаннями прав людини в окупованому Криму для того, щоб вони могли порівняти його зі своїми власними звітами з цього приводу.

Нагадаємо, що з ініціативи та за сприяння генсека РЄ Ягланда в кінці січня в Крим була направлена ​​місія з прав людини в складі трьох членів секретаріату РЄ під керівництвом швейцарського дипломата Жерара Штудман, яка перебувала на півострові протягом тижня. Звіт місії був оприлюднений минулого тижня.

 

Джерело: EuroUA

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone