Рада не проголосувала щодо декларування громадських активістів

Депутати Верховної Ради не проголосували про включення до порядку денного законопроектів про відтермінування е-декларування для членів громадських організацій.

Про це повідомляє “Українська правда”.

Голова парламенту Андрій Парубій спробував включити до порядку денного два законопроекти №8120  та №8120-1, які мають відтермінувати період подання декларацій для членів громадських організацій, які займаються боротьбою з корупцією. Проте після двох голосувань не назбиралося достатньої кількості голосів парламентарів для включення питання до порядку денного.

Парубій пообіцяв спробувати поставити на голосування це питання ще раз. За його словами, це питання авторитету української держави і тих людей, які приїхали сьогодні підтримати Україну.

У проекті закону №8120, який подав депутат Сергій Лещенко, пропонується відтермінувати е-декларування для членів громадських організацій до 31 грудня 2018 року, щоб Рада змогла змінити закон про е-декларації і виключити звідти норму про обов’язкове декларування антикорупційних організацій. Документом №8120-1, який подав нардеп Артур Герасимов, пропонується відтермінувати декларування до 1 липня 2018 року.

Депутат від “Опозиційного блоку” Олександр Долженков обурився, для чого треба давати відстрочку для декларування громадських активістів. “Логіка не зрозуміла, де рівність прав між тими, хто контролює і тими хто контролюється?”, – сказав він

Представник “Радикальної партії Ляшка” Ігор Мосійчук заявив, що не буде голосувати за це питання, бо не підтримує тих, хто фінансується з-за кордону, бо це “іноземні агенти”.

Після ще трьох голосувань знову не було голосів. Після цього до трибуни із заявою вийшла група депутатів. “Це ганьбить весь парламент. Депутати, які не натискають кнопки і сміються, сміються над собою… В жодній країні світу парламентарі не прагнуть контролювати кошти громадських активістів”, – сказав нардеп від фракції “Самопоміч” Єгор Соболєв.

Він попросив колег проголосувати за інший проект закону,  №6271, який взагалі скасовує декларування активістів. Парубій поставив цей законопроект на голосування щодо включення його до порядку денного. Але голосів за це не назбиралося.

“Я не був би таким наполегливим, якби це був не останній термін. Друзі, можливо витягнемо. Давайте ще раз проголосуємо за відтермінування”, – вчергове звернувся Парубій до нардепів. Але й цього разу нардепи не проголосували. Після цього депутати перейшли до розгляду інших питань.

Нагадаємо, у липні минулого року Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроекти №6674 (про зміни до закону про громадські об’єднання) та №6675 (про зміни до Податкового кодексу), у яких передбачається посилення звітності неприбуткових організацій, зокрема за освоєння міжнародної грошової допомоги, та відповідальності за помилки у таких звітах. Низка громадських організацій, зокрема правозахисних, назвала норми цих законопроектів дискримінаційними.

З 1 січня 2018 для державних чиновників почався процес реєстрації електронних декларацій за 2017, який триватиме до 1 квітня. Цього року декларації мають подавати також представники некомерційних організацій. Правозахисники закликають українську владу припинити переслідування антикорупційних активістів в Україні. Раніше Європейський Союз також наголосив, що е-декларування для активістів створює невиправданий тиск на неурядові організації.

16 березня цього року Венеціанська комісія спільно з БДІПЛ ОБСЄ надала висновок щодо зазначених законопроектів. Міжнародні експерти розкритикували ці законопроекти і відзначили “надзвичайну важливість, щоб вимоги електронної декларації для антикорупційних активістів були скасовані до 1 квітня 2018 року”.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone