РАУ вимагає припинити незаконні обшуки адвокатів

Рада адвокатів України вимагає негайно припинити порушення прав адвокатів та заявляє про неприпустимість втручання правоохоронних органів у діяльність адвокатів, ототожнення адвоката із клієнтом та проведення обшуків, інших слідчих дій стосовно адвокатів.

Відповідні містить звернення Ради адвокатів України, погоджене сьогодні на позачерговому засіданні РАУ. Таке звернення прийнято з огляду на останні обшуки у адвокатів та публічні заяви про підготовку нових обшуків.

Зокрема, РАУ вимагає припинити порушення принципу презумпції невинуватості стосовно адвокатів.

Як пояснили в НААУ, Рада адвокатів наголошує, що обшуки, інші слідчі дії стосовно адвокатів можливі виключно за наявності законних підстав та з урахуванням вимог Конвенції, Конституції України, Кримінального та Кримінального процесуального кодексів, Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Відповідне звернення РАУ буде скеровано до міжнародних адвокатських співтовариств та національних адвокатур інших країн.

“Прикро, що замість демонстрації професіоналізму і безкомпромісності у боротьбі з корупцією, НАБУ хизується неповагою до закону і повною безкарністю. Новостворена інституція посіла найбільш агресивну позицію до адвокатів, обравши їх інструментом у міжвідомчій боротьбі”, – ідеться у зверненні РАУ.

Також в РАУ відзначають, що результами обговорення проблеми свідчать про нерозуміння з боку депутатів її масштабів: “Вона не є локальною, і адвокатура не оцінює її як одиничний випадок в одному досудовому розслідуванні. Ідеться про виклик усій адвокатурі”.

РАУ також очікує, що звернення до голови Верховної Ради та групи депутатів, які мають статус адвоката, про створення тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді буде підтримано.

З текстом звернення можна ознайомитись тут.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone