Регіони країни рівномірно забезпечать нотаріусами

Забезпечення рівномірного розташування робочих місць нотаріусів на території України зведе до мінімуму дефіцит кадрів у деяких регіонах.

Міністерство юстиції представило план дій у сфері нотаріату на 2019-2022 роки, повідомляє “Закон і Бізнес” з посиланням на Урядовий портал.

Так, нотаріальне діловодство планують осучаснити – впровадити ІТ-технології, програми для створення, виготовлення, зберігання і відновлення нотаріально посвідчених документів. Застарілі рудименти діловодства мусять залишитися в минулому.

Наступна ціль – привести у відповідність до міжнародних стандартів та рекомендацій Міжнародного союзу нотаріату (МСЛН) порядок регламентації та контролю за дотриманням нотаріусами правил професійної етики.

Унормування кодексу професійної етики буде покладено на орган професійного самоврядування

нотаріусів України.

Він здійснюватиме сертифікацію, перевірку робочого місця нотаріуса, контроль за допуском громадян до здійснення нотаріальної діяльності, а також організовуватиме підвищення кваліфікації нотаріусів.

Усі ці заходи в сукупності мусять забезпечити якість та безспірність нотаріальних дій, планують у профільному відомстві.

Наразі даний план пропонується до обговорення з нотаріальною спільнотою.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone