Річниця роботи Шокіна: відгуки колег і експертів

Експерти розповіли про головні мінуси і плюси роботи Шокіна за перший рік.

У середу, 10 лютого, виповнюється рік, як генпрокурором України став Віктор Шокін, змінивши на цій посаді Віталія Ярему. Але святкувати цю дату він, схоже, не збирається: як розповіли “Сегодня” джерела в ГПУ, скоріш за все, Шокін візьме 10 лютого відгул. “У ГПУ є така традиція: в свої дні народження і річниці “генеральні” брали вихідний, щоб не створювати ажіотаж на роботі. Є інформація, що Шокін теж візьме відгул і відсвяткує цю дату з сім’єю“, – сказали нам в ГПУ.

Ну, а експерти і рядові прокурори до річниці склали перелік плюсів і мінусів, які знайшли в роботі генпрокурора за цей час. “Щоб бути об’єктивним, скажу так: він зміг зберегти систему органів прокуратури та не допустив їх відвертої деградації, а ГПУ збереглася як структура після мікрореформи, – каже політолог Руслан Бортник. – Очевидно, що він щільно працює в команді з президентом, і це можна вважати стабілізуючим фактором. Але, мабуть, це всі позитивні моменти. Якщо ж говорити про мінуси, тобто один великий, ключовий – нерозслідування резонансних справ. Жодна справа не завершена – вбивства хлопців з “Небесної сотні”, події в Одесі (травень 2014 року, коли згорів Будинок профспілок з людьми) … Також це стосується розслідування справ хабарників – і по колишніх корупціонерів, і про нинішніх. Величезний знак питання залишила і ситуація з “діамантовими прокурорами” (нагадаємо, в липні за хабар в 3 млн були затримані двоє прокурорів, під час обшуків у них вилучили зброю, валюту, ювелірні прикраси і пакети з камінням, схожими на діаманти. – Авт.). Це поставило питання в тому, а що ж відбувається в самій прокуратурі“.

За словами Бортника, неодноразові спроби зняти генпрокурора з посади можна розцінювати як елемент політичного тиску на президента: “Генпрокурор залишається одним з найближчих людей в оточенні президента“. Що ж стосується історії із замахом на Шокіна (на початку листопада невідомі вистрілили у вікно його робочого кабінету, але скло виявилося броньованим. – Авт.), То, на думку експерта, його можна розцінювати як спробу прищепити Шокіна репутацію людини, за яким полюють злочинці .

У профільному комітеті Верховної Ради роботу Шокіна оцінюють трохи інакше. “Пройшла реформа прокуратури, остання втратила функції загального нагляду, а з 1 березня повинна втратити функцію слідства. Відповідно, повноважень у прокуратури стає менше, і вона наближається до європрактики, – говорить член комітету Антон Яценко. – Але мене насторожує велика політизація навколо діяльності Шокіна – я так розумію, це не дає йому повноцінно працювати. Що стосується розслідувань подій на Майдані, то повинні розслідуватися не тільки загибель маніфестантів, а й загибель правоохоронців. Так, правоохоронна система в Україні ніколи не була ідеальною. Але не хотілося б, щоб в якості політичного шантажу використовувався питання відставки генпрокурора“.

Рядові прокурори нам розповіли, що за цей рік відчули на собі ряд змін. “Було скорочено чимало людей. Можливо, що тим, хто залишився, збільшать зарплати. Але поки що більше стали заробляти тільки працівники центрального апарату“, – розповів нам співробітник районної прокуратури столиці.

 

Джерело: Сегодня

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone