Рішення КС щодо змін до Конституції – це злочин

Лідер фракції “Самопоміч” Олег Березюк називає “злочином” сьогоднішнє рішення Конституційного суду щодо права Верховної Ради приймати зміни до Конституції на будь-якій сесії парламенту. Про це він сказав журналістам, коментуючи відповідне рішення КС.

Думаю, що злочин. Злочин і замах на конституційний лад України. Маємо реальність, будемо далі з вами відстоювати цей конституційний лад в цій країні“, – заявив Березюк.

Говорячи про можливі подальші кроки у зв’язку з цим, він сказав: “Побачимо. Є люди, рішення вище за людьми, а не за корумпованими конституційними судами, створеними режимами, які руйнували і руйнують країну“.

Як повідомлялося, в січні 51 народний депутат, переважно з фракції БПП і “Народного фронту”, звернувся в КС з проханням розтлумачити положення ст. 155 Конституції “наступна чергова сесія” для визначення кінцевого терміну прийняття в цілому змін до Основного Закону в частині децентралізації.

Народні депутати просили КС роз’яснити, чи означають слова “наступна” і “чергова” безпосередньо наступну за номером сесію після тієї, на якій законопроект був попередньо схвалений, або будь-які інші наступні сесії. 17 березня КС оприлюднив висновок, з якого випливає, що Верховна Рада може остаточно прийняти зміни до Конституції на будь-який черговій сесії парламенту, а не на наступній після тієї, на якій вони попередньо схвалювалися.

ВР може передбачити в Регламенті Верховної Ради України можливість прийняття законопроекту про внесення змін до Конституції України як закону на більш пізній черговій сесії ВР з дотриманням положень, закріплених розділом XIII “Внесення змін до Конституції України “Основного Закону України“, – йдеться в рішенні КС .

 

Джерело: Сегодня

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone