Роботодавець може перевіряти переписку співробітників в певних випадках, – рішення Європейського суду

Європейський суд з прав людини 12 січня ц.р. відмовив у задоволенні скарги румунському інженеру про звільнення його з роботи за розміщення особистих повідомлень в робочому чаті Yahoo Messenger в робочий час.

Судді Малої палати Європейського суду прийшли до висновку, що роботодавець має право перевіряти, чи виконували його співробітники на робочому місці свої службові обов’язки і не використовували комп’ютер компанії для приватних цілей.

Перевірка сторінки в соціальній мережі може вважатися втручанням у приватне життя, однак, у даній ситуації йшлося про службову мережу обміну інформацією, де, на думку суддів, нерозсудливо очікувати дотримання приватності.

Румунського інженера звільнили ще в 2007 році після 3 річної роботи на приватну компанію. Роботодавець після перевірки листування в Yahoo Messenger інженера виявив, що співробітник використовував робочий комп’ютер для обміну повідомленнями про особисте життя зі своїм братом і дівчиною.

Звільнений співробітник пройшов всі судові інстанції у своїй країні, однак не домігся позитивного для себе рішення і подав позов до Європейського суду. Мала палата Євросуду не задовольнила позов. В інженера залишається можливість протягом трьох місяців подати апеляцію, тоді Євросуд може направити справу у Велику палату.

 

Джерело: Юридична практика

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone