Романюк жорстко розкритикував Президента і ВР за антикорупційний суд

Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк назвав «зайвою ланкою» Вищий антикорупційний суд, створений за ініціативою Президента України Петра Порошенка і підтриманий Верховною Радою.

«Судова система повинна бути максимально прозорою і зрозумілою… На нашу думку, це зайва ланка (Вищий антикорупційний суд. – прим. Ред.), – заявив він. – Мені здається, що це неправильний шлях для розгляду спеціальної категорії справ – створювати спеціальні суди. Так можна далеко зайти. Тоді давайте будемо створювати спеціальні суди для розгляду конкретних справ. Це неправильно… Необхідності в цьому просто немає. Судова система досить велика, цілком здатна забезпечити розгляд усіх категорій справ».

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко 30 травня 2016 року вніс на розгляд Верховної Ради України проект нового Закону «Про судоустрій та статус суддів», який був ухвалений як закон №1402-VIII вже 2 червня. Ст. 31 Закону передбачає, що вищими спеціалізованими судами є Вищий суд з питань інтелектуальної власності та Вищий антикорупційний суд.

Сумніви щодо необхідності створення Вищого антикорупційного суду раніше експерти вже висловлювали. В тому числі, наголошувалося на тому, що створення нового підрозділу судової влади з виключними повноваженнями може не усунути проблеми з корупцією в країні, а навпаки створити нових суб’єктів такої корупції.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone