Розмір допомоги при народженні третьої дитини сягне 100000 грн.

Відновити скасовану диференціацію виплат залежно від черговості народження дитини пропонують народні депутати. За народження третьої дитини розмір допомоги становитиме 100000 грн.

Інформує інтернет-джерело “Закон і Бізнес”.

Проект «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми (щодо підвищення розміру допомоги при народженні дитини)» (10395) подано до Комітету Верховної Ради з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

Якщо подолання демографічної кризи в країні виявиться достатньо поважною причиною й документ набере достатню кількість голосів у парламенті, допомогу при народженні дитини збільшать. Зокрема, вона нараховуватиметься виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, установленого на день народження малечі.

Допомога при народженні першої дитини становитиме 50000 грн. При народженні другої ця сума збільшиться до 75000 грн. А за третю та наступних дітей держава виділятиме 100000.

Щоправда, гроші виплачуватимуть частками: спочатку 14000 грн. (за первістка) і по 1000 грн. щомісяця до досягнення ним 3-річного віку.

Безперечно, це приведе до збільшення рівня соціальної забезпеченості сімей з дітьми. Проте автори зазначають, що прийняття проекту в запропонованій редакції не потребує додаткових видатків з державного бюджету. Цікаво, за рахунок яких коштів тоді планується допомагати сім’ям?

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone