Розроблено законопроект для захисту прав кримчан

У Мін’юсті презентовано розроблений Українською гельсінською спілкою з прав людини законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення дискримінаційних положень і врегулювання прогалин у правовідносинах з державою громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України або переселилися з неї».

Документ покликаний подолати дискримінацію кримчан, а також громадян, які виїхали з окупованої території. Проект регулює права таких громадян, порядок в’їзду і виїзду на окуповану територію, документування громадян, які перебувають на окупованій території, і багато інших питань.

Представник УГСПЛ Дар’я Свиридова зазначила, що кримчани потребують особливого ставлення: «Сьогодні вони не в рівних умовах з іншими громадянами. Досить багато прав по документуванню, свободі пересування, захисту прав власності чи спадкування кримчани фактично або не можуть реалізувати, або це займає досить тривалий термін». За її словами, в законопроект увійшли всі напрацювання і пропозиції, які з’явилися за 2 роки окупації.

«При подальшій роботі законопроект має всі шанси бути не тільки зареєстрований, але і схвалений Верховною Радою України», – заявив народний депутат і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

При цьому він підкреслив, що прийняття навіть найкращих законопроектів не вирішить всіх проблем жителів півострова: «Головним питанням, яке потребує вирішення, залишається проблема деокупації Криму. Життя там при існуючій ситуації буде постійно підкидати нові проблеми, за якими ми навряд будемо встигати. Тому єдиний шлях вирішити всі проблеми кардинально – повернути Крим до складу України».

 

Джерело: ЮрЛіга

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone