РСУ висловила зауваження до Закону про судоустрій

На засіданні Ради суддів України було затверджено звернення стосовно на той момент ще проекту нового Закону про судоустрій. Попри зауваження щодо повноважень самої Ради в цілому РСУ підтримує документ.

Про це йде мова у рішенні РСУ від 2 червня 2016 р. №41. Цим рішенням також було затверджено звернення до ВР щодозаконопроекту №4734 «Про судоустрій і статус суддів» (відповідний документ було прийнято за основу та в цілому 2 червня, наразі Закон чекає на підпис голови ВР А.Парубія – ред.).

“Рада суддів України впевнена, що зазначений Закон внесено на розвиток положень змін до Конституції України”  – йдеться у зверненні РСУ. Рада також відзначає, що документ містить низку позитивних для судової гілки влади змін. Мова, зокрема, йде про формування складу Вищої ради правосуддя, запровадження функціонального імунітету суддів, надання права Вищій раді правосуддя представляти суди у бюджетному процесі.

Водночас РСУ незадоволена тим фактом, що проект позбавляє її повноважень щодо участі в процесі прийняття певних нормативних актів – положень про апарат суду, Єдину судову інформаційну систему, порядку про припинення роботи суду тощо.

Також документ, відзначають в Раді суддів, містить змістовні юридично-технічні недоліки в кількох розділах. РСУ вказує на відсутність порядку створення Верховного Суду, а також розширення підстав для притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, що, на думку РСУ, створює додаткові загрози незалежності суддів.

Звернули увагу в РСУ і на необхідність подання суддями за новим Законом низки декларацій – родинних зв’язків та майнового інтересу тощо. З огляду на принципи рівності гілок влади, запровадження таких зобов’язань лише для представників однієї гілки влади принижує її в очах суспільства, вважають в Раді.

Не оминули члени РСУ і створення ВС, який згідно з реформою включить до свого складу вищі спеціалізовані суди. В РСУ викликає сумнів подібна новела.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone