Сенату КС випала нагода урівняти суддів у оплаті праці

Конституційний Суд не може більше ніж 1,5 року висловитися щодо дискримінації в оплаті праці суддів, яку було запроваджено у 2016-му. Утім, схоже, ситуація може невдовзі прояснитися.

Інформує інтернет-ресурс “Закон і Бізнес”.

На цьому тижні єдиний орган конституційної юрисдикції розпочав ще одне слухання щодо сумнозвісних пп.22, 23 «Перехідних положень» закону «Про судоустрій і статус суддів». Тепер — за конституційною скаргою Петра Абрамова з Полтавського апеляційного суду.

Автор клопотання звертає увагу на те, що спірні положення ставлять оплату праці суддів у залежність від проходження кваліфікаційного оцінювання. Хоча і ті, й інші виконують однакові посадові обов’язки. А це, на думку суддів, — не що інше, як дискримінація.

Більше того, сам собою факт розмежування суддів за вказаною ознакою ставить під сумнів кваліфікацію особи, яка обіймає таку посаду. Тим самим порушуються конституційні гарантії незалежності суддів та принцип рівності їх перед законом.

Нагадаємо, що на невідповідність спірних норм Конституції звертається увага й у поданні Пленуму Верховного Суду Україні від 6.10.2016. Однак розгляд цієї справи КС не може завершити вже 1,5 року після початку слухань. Можливо, другому сенату вдасться швидше дійти згоди щодо неконституційності поділу суддів за рівнем оплати праці.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone