Що буде з пільговиками після верифікації соцвиплат

29 березня в Києві пройшов «круглий стіл» на тему: «Що буде з пільговиками після верифікації соціальних виплат?».

Нагадаємо, що до 10 квітня поточного року Мінфін повинен надати профільним міністерствам свої рекомендації щодо відповідності одержувачів коштів, а вже до середини поточного року планує завершити процес верифікації. В ході дискусії учасники обговорили, які ризики очікують громадян-пільговиків у зв’язку з проведенням верифікації, розкриття банківської таємниці і т.д., а також, як буде вирішуватися питання виплат особам, які були змушені переселитися в зв’язку з проведенням АТО.

В ході роботи «круглого столу» правозахисники відзначили, що початкова мета, яка стояла перед запуском процесу не виправдає себе, оскільки в даний час в законодавстві є істотний ряд недоліків та прогалин.

Відзначимо, що процедура була задумана як така, що дозволить створити аналітико-інформаційну систему електронної верифікації та моніторингу, а також допоможе виявити шахраїв і «мертві душі» серед одержувачів соціальних виплат, що дозволило б поліпшити адресність соціальної допомоги на користь найбільш нужденних верств населення. Однак, як з’ясувалося в ході заходу, до якісного проведення даної процедури не готове ні Мінсоцполітики, ні законодавча база, оскільки сам процес на сьогоднішній день не врегульовано між відомствами.

«Як результат, постраждати можуть чесні громадяни з числа найбільш незахищених верств населення, яких помилково можуть позбавити соціальних виплат. А для багатьох з них – це єдине джерело існування», – нагадують правозахисники.

 

Автор: Ганна Шульгіна

Джерело: Судово-юридична газета

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone