Рада Європи занепокоєна перезапуском судової реформи в Україні

Комітет міністрів Ради Європи висловив позицію щодо Закону України № 193-IX «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського самоврядування». Зокрема у рішенні висловлюється занепокоєння щодо відсутності достатніх консультацій та ретельного аналізу цього Закону.

У рішенні наголошується на незмінності суддів та лунають заклики до влади в повній мірі скористатися досвідом Венеційської комісії та допомогою Ради Європи у забезпеченні відповідності законодавства, передає “Закон і Бізнес”.

Міністри Ради Європи відзначили, що зміни, нещодавно внесені Законом №193-IX, були прийняті без достатньої широкої консультації з відповідними судовими установами і органами без ретельного аналізу наслідків цього Закону, зокрема щодо незалежності та ефективності судової влади; висловили занепокоєння можливими несприятливими та довготривалими наслідками для Верховного Суду.

Також вони нагадали, що в період 2014-2018 рр. українська влада у тісній співпраці з Радою Європи зробила значні кроки у реформуванні системи суддівської дисципліни та професійної діяльності шляхом внесення змін до Конституції, законодавства, а також проведення практичних та інституційних заходів.

У рішенні КМРЄ наголошується на забезпечені умов для того, щоб будь-який процес відбору суддів для реформованого Верховного Суду відповідав Конвенції, а також щоб оцінювання суддів у цьому контексті проводилось на основі об’єктивних критеріїв та достатнього забезпечення процесуальних гарантій.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone