Штраф за спалення трави збільшать у 18 разів — проект

Не палити листя та шин, не забруднювати повітря не лише димом, а й неприємними запахами відходів, а порушників — штрафувати і навіть саджати за ґрати.

Розповідає “Закон і Бізнес”.

Група нардепів зі «Слуги народу» вирішили повернутися до ідеї попередників та зареєстрували проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля» (№2339). Прикметно, що пояснювальні записки до цих ініціатив майже збігаються, проте сфера дії розширюється.

Тепер ідеться про посилення відповідальності не лише за спалення сміття чи трави, а й за забруднення атмосферного повітря в принципі. Методи захисту екології стандартні: підвищити штрафи, що накладаються за забруднення атмосферного повітря, порушення вимог пожежної безпеки та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.

Наприклад, у ст.261 Кримінального кодексу санкції збільшено у 18 разів. Тож, якщо хтось зіпсує повітря без дозволу і це створить небезпеку для здоров’я оточуючих, штраф становитиме від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 30,6 тис. до 61,2 тис. грн.). Утім, ця стаття є у КК і сьогодні, проте навряд чи у судовій практиці знайдеться з десяток таких вироків.

Так само у 18 разів пропонують підвищити адміністративне стягнення за спалення листя чи сухостою. Штрафи становитимуть від 3060 до 6120 грн. Щоправда, на відміну від попереднього проекту, це не стосуватиметься власного подвір’я, якщо у багаття не кидати відходів.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone