Система БПД зміщує акценти роботи в бік сімейних відносин

Кожне сьоме звернення до системи безоплатної правової допомоги стосується сімейних відносин.

Таке стрімке зростання попиту на цю проблематику змусило систему перелаштувати свою роботу.
За інформацією управління комунікацій Координаційного центру з надання правової допомоги, наразі п’ять місцевих центрів з надання БПД спеціалізуються на комплексній допомозі в сімейних та родинних відносинах, повідомляє “Закон і Бізнес”.

Вінницький, Броварський, Сумський, Дніпровський та Львівський центри укладають меморандуми про співпрацю з профільними установами та організаціями, створюючи мережу підтримки сім’ї.

Проект «Комплексна допомога в сімейних та родинних відносинах» реалізується за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».

За словами директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка, частка звернень із сімейних питань зросла від 12,8% у 2017 році до 16,7% торік і вже цьогоріч сягнула 17,7%. З огляду на це постала потреба надавати більш повну та комплексну допомогу – не просто направляти клієнтів від однієї установи до іншої, а створити систему постійного супроводу та обміну інформацією про долю цього клієнта та надану йому допомогу.

Саме тому спеціалізовані місцеві центрі створюють партнерську «Мережу підтримки сім’ї». Наразі укладено вже 11 меморандумів про співпрацю щодо направлення клієнтів для отримання комплексної допомоги.

«Система обміну інформацією між партнерськими організаціями деперсоналізована, клієнт проходить під зашифрованим номером. Це якісно новий формат роботи місцевих центрів, що передбачає спеціалізацію», – розповів начальник управління розвитку людських та інформаційних ресурсів у сфері надання правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги Сергій Кучерук.

За його словами, працівники п’яти спеціалізованих місцевих центрів отримали поглиблені навички комунікації з клієнтами, які постраждали від домашнього або гендерно-обумовленого насильства. Підвищили професійні знання у сфері сімейних та родинних відносин.

«Ще один виклик, з яким стикаються місцеві центри, – недостатня розвиненість партнерських мереж, які б могли забезпечувати потреби клієнтів у комплексній допомозі. Нашою метою є розвинути ці мережі на місцях, заручитися підтримкою тих, хто давно працює у цій сфері, знайти нових партнерів», – зазначила менеджерка українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» Оксана Кікоть.

У подальшому ця мережа розвиватиметься, зазначають керівники проекту. У системі БПД буде створена єдина інформаційна база партнерських організацій.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone