Слідчих відвадять просити дозвіл на НС(Р)Д

Слідчі надто захопилися практикою підглядати та підслуховувати, замість того, аби шукати інші способи доведення вини особи у вчиненні злочину. Тому пропонується спосіб, як їх відвадити від такої звички.

Повідомляє «ЗіБ».

Клопотання про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій повинні не лише за формою відповідати вимогам закону, але й бути належним чином обґрунтованими. Якраз із останнім часто виникають проблеми, вважає автор проекту «Про внесення зміни до статті 248 Кримінального процесуального кодексу України»» (№8555).

Так, досить поширеними причинами відмов у задоволенні клопотань є необґрунтованість потреби у проведенні НС(Р)Д, особливо щодо нетяжких злочинів, недоведеність неможливості отримання доказів в інший спосіб, порушення підслідності тощо.

Однак, отримавши відмову, слідчий може повторно звернутися з таким саме клопотанням. Тому, вважає нардеп, необхідно встановити обов’язок для ініціатора повторного клопотання враховувати попередні зауваження слідчого судді, а також зазначати нові обставини, які не розглядалися раніше.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone