Спецдоповідач ООН перевірить, як Україна виконує рекомендації по внутрішніх переселенцях

Спеціальний доповідач ООН з питань прав внутрішньо переміщених осіб Чалока Бейані відвідає Україну з 1 по 9 вересня.

В ході девятиденного візиту він зустрінеться з представниками уряду, громадянського суспільства і сім’ями переселенців, повідомляєЦентр новин ООН.

Спеціальний доповідач оцінить нинішній стан вимушених переселенців в країні і обговорить хід виконання рекомендацій щодо його поліпшення, які він представив за результатами свого попереднього візиту в 2014 році.

“У ході майбутнього візиту я маю намір оцінити прогрес, досягнутий в справі захисту і надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, а також провести консультації щодо нинішніх проблем і можливостей”, – сказав чалок Бейані.

Він нагадав про свій попередній візит в країну і про доповідь, підготовленій по його завершенні.

“Я дуже уважно стежу за станом внутрішньо переміщених осіб в Україні, які як і раніше стикаються з труднощами в реалізації своїх прав, в тому числі на соціальну допомогу, свободу пересування, житло і працевлаштування”, – підкреслив Бейані.

Представник ООН вважає, що проблеми переселенців, в разі, якщо у них немає можливості повернутися в рідні місця, слід вирішувати шляхом їх інтеграції в місцеві громади або переселенням в інші райони.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone