США пообіцяв суддям МКС санкції за спроби розслідувати злочини в Афганістані

Білий дім пообіцяв застосувати санкції до суддів Міжнародного кримінального суду, якщо вони надумають почати розслідування злочинів американських військових і працівників спецслужб в Афганістані.

У Вашингтоні заявили, що використовують усі необхідні засоби для захисту своїх громадян і союзників від несправедливого переслідування з боку цього незаконного суду. Зокрема, стосовно суддів і слідчих МКС може бути накладена заборона на в’їзд у США, пише DW.

«Ми запровадимо санкції відносно їхніх фондів, ми переслідуватимемо їх у судовому порядку за американським кримінальним законодавством», — пообіцяв радник президента Джон Болтон. Ті самі заходи будуть ужиті щодо будь-якої компанії або держави, які стануть співпрацювати з МКС у питанні переслідування громадян США.

Гаазький суд офіційно почав свою роботу у 2002 році. Проте тодішній американський президент Джордж Буш Молодший відмовився ратифікувати Римський статут МКС.

Більшість країн світу визнають юрисдикцію МУС, його учасниками є 123 держави. Україна також збирається приєднатися до статуту цього суду, що стало можливим після внесення у 2016 році змін до ст.124 Конституції.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone