Статистика проти нової поліції

У Києві – сплеск криміналу. За два місяці 2016 року викрадено 357 автомобілів – це на 44% більше, ніж за аналогічний період минулого року (248 машин), квартирних крадіжок за два місяці нарахували на 13% більше – одна тисяча сто вісімдесят вісім квартирних крадіжок. Тільки за січень скоєно 425 грабежів (розкрито 62), тоді як в січні минулого року таких випадків було 303 (70 розкрито).

На Оболоні жителі не стали сподіватися на поліцію і організували патрулі. “Прошу відгукнутися тих, хто готовий до мене приєднатися! На основі інформації про викрадення, пропоную влаштувати періодичне патрулювання по Оболоні. Якщо не спіймаємо цих виродків, то може хоч відлякнемо їх!“, – пише Олег Іванов в групі мікрорайону.

Як пояснюють в поліції, такими грабіжниками часто виступають приїжджі і безробітні, причина тому – складна економічна ситуація в країні. Але ось тільки проблеми з безробіттям і економічна криза в країні почалися в 2014 році. А крива кримінальної статистики помітно змінилася півроку тому, саме з того моменту, коли по вулицях Києва на нових Пріусах стали їздити фотогенічні копи.

Так, з липня по грудень суха статистика показує стрімке збільшення тяжких і особливо тяжких злочинів одночасно зі зниженням рівня розкриття злочинів. Якщо за червень 2015 року здійснено 19 тисяч крадіжок, то в наступні місяці їх статистика різко зростала і вже в грудні склала більше 40 тисяч. При цьому до суду стало доходити в рази менше справ – якщо в червні їх було 8 тисяч (42%), то в грудні всього лише 4 тисячі (10%).

За захопленням чарівними і підтягнутими поліцейськими мало-помалу приходить розчарування через їхню некомпетентність – грузинській команді за американські гроші вдалося створити дуже привабливу вітрину, але ось наповнити її якісним продуктом не вистачило чи то часу, чи то бажання.

Вже через кілька місяців на адресу поліції посипався негатив – там вкрав шолом, тут п’яним сів в службову машину, потім перевищив повноваження. Обстріл п’яного водія на БМВ розкрив нарив і розділив суспільство на два табори – повинен був стріляти чи ні. Але мало хто дивиться вглиб і каже, що якби в поліцейських більше досвіду і знань, цього не сталося б в принципі.

Рятуючи імідж нової поліції, її глава Хатія Деканоїдзе зажадала від підлеглих в місячний термін довести, що копи можуть протистояти злочинності. Результат довго чекати не довелося – аномальне і синхронне зниження кількості злочинів. Валова реєстрація в ЄРДР в січні впала на 21% (з 102 тисяч в грудні 2015-го до 81 тисячі в січні 2016 року): викрадень авто зафіксували на 44% менше, крадіжок на 22%, грабежів на 25%, а розбоїв на 22%. Такого синхронного і різкого зменшення ще не відбувалося за весь час дії ЄРДР з 2012 року. Ні про що, окрім брутальної маніпуляції статистикою, годі й казати. Паралельно соціальні мережі підірвали скарги на те, що кримінальні справи не порушуються, а доставлені в райвідділи злочинці відпускаються. Так, киянин Євген Кавецький, сам затримав квартирного злодія тепер змушений оббивати пороги поліції, щоб ті завели кримінальну справу.

Однак, “успіхи” місячника боротьби зі злочинністю перекрила вже лютнева статистика, коли все повернулося на круги своя і злочинність показала зростання в порівнянні з груднем 2015 року. Так, в грудні було зареєстровано 43,4 тис злочинів по ст. 185, 186, 187, 289, 296. У січні їх стало на чверть менше – 32.5 тисячі, але вже в лютому зафіксовано майже 45 тисяч злочинів – рекордна за два роки цифра.

З початком атестації в нову поліцію, яка на відміну від конкурсного відбору працівників прокуратури проходить за закритими дверима, посипалися зауваження від активістів. Вони за столом атестації зустрічали співробітників “Беркута”, які били їх на Майдані, героїв журналістських розслідувань корупції і затятих прихильників політики Путіна. Втім, на закиди членів комісій керівництво Нацполіціі не реагувало.

Єдиною реакцією на заяву Генпрокуратури про те, що четверо “беркутівців”, підозрюваних у нападі на “Автомайдан” в січні 2014 року, пройшли переатестацію та навіть підвищені в званні, була заява пана Казвана. Тоді радник Деканоїдзе з питань комунікацій Денис Казван (раніше він працював у Фонді Пінчука) пояснив, що атестація і підвищення – лише результат внутрішньої оцінки та виконання регламенту і назвав ситуацію з “беркутівцями” “класичним юридичним казусом невірного трактування“.

У результаті – багаторазове збільшення кількості злочинів та повна некомпетентність нової поліції. Реформатори найняли хороших піарників, але не потурбувалися наймом кваліфікованих співробітників.

 

Автор: Ірина Суслова

Джерело: Обозреватель

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone