Студенти-переселенці не отримують пільги через незатверджену програму підтримки

Освітні заклади, які надавали відповідним групам студентів можливість безоплатного проживання в гуртожитку, тепер вимагають погасити борг за 2015 рік

Державна підтримка для студентів-переселенців, учасників бойових дій та їхніх дітей для здобуття професійно-технічної та вищої освіти не працює де-факто через відсутність затверджених Кабінетом Міністрів підзаконних актів.

Про це йдеться на сайті організації Донбас SOS. Тому студенти, які підпадають під норми Закону, в письмовій формі звернулися до прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з проханням затвердити цільові програми підтримки:

Оскільки станом на сьогодні Кабінетом Міністрів України не було затверджено державної цільової програми підтримки, порядку та умов надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти, що передбачені Законом, а також не було запропоновано на розгляд Верховної Ради України зміни до Державного бюджету, які передбачатимуть фінансування такої державної цільової програми, мій навчальний заклад не в змозі виконати вимоги Закону щодо надання вищезазначеної державної підтримки, а я – скористатися своїм законним правом на отримання цієї підтримки, що передбачена Законом.

Як повідомляє Донбас SOS, у 2015-2016 навчальному році знайшлись такі освітні заклади, які надавали відповідним групам студентів можливість безоплатного проживання в гуртожитку. Але наразі дирекція студмістечок таких навчальних закладів вимагає у студентів повернення коштів за проживання у гуртожитках у 2015-2016навчальному році, оскільки пройшло вже 7 місяців із часу прийняття Закону, а Кабмін досі не виконав його норми, йдеться у повідомленні.

Законом України 425VIII  передбачена державна підтримка для здобуття професійно-технічної та вищої освіти для студентів-переселенців, учасників бойових дій та їхніх дітей, а також дітей, чиї батьки постраждали у районі проведення АТО під час бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту.

Такою державною підтримкою є повна або часткова оплата навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, пільгові довгострокові кредити для здобуття освіти, соціальні стипендії, безоплатне проживання в гуртожитку та інше.

 

Источник: ГромадськеРадіо

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone