Суд незаконного збройного формування на Донеччині ув’язнив співробітника Центр UA на 2 роки

23-річного співробітника київської організації Центр UA Володимира Фомічева суд незаконного збройного формування на Донеччині засудив на 2 роки позбавлення волі.

Про це пише Громадське ТБ.

Донбас, права людини, Центр UA

Бойовики взяли його у полон в Макіївці 4 січня 2016 року. Він просидів у тюрмах так званого “Міністерства державної безпеки” (“МГБ”) понад 7 місяців. Молодика звинувачують у тому, що він нібито провіз з Києва у Макіївку дві гранати, а також у співпраці з ВО “Свобода”. Але його колеги стверджують, що він ніколи не був пов’язаний з партією.

“Пізніше вони залишили тільки одне обвинувачення — зберігання гранат, а за це, зазвичай, дають умовний термін. Адже тут (на окупованих територіях Донецької області – ред.) майже у всіх зброя. Але я не вірю, що у нього взагалі були якісь гранати. Міг би він перевезти через два блокпости, де всіх обшукують, зброю? Він навіть ноутбук з собою в Макіївку боявся брати”, – розповідає батько полоненого Ігор Фомічев.

Рідні полоненого просили не здіймати галасу, тож у медіа публічно не говорили про те, що сталося з Володимиром Фомічевим.

Зі слів батьків, коли їм віддали речі, які працівники “МГБ” вилучили під час затримання, то спина светра сина була повністю залита кров’ю.

“Сина змусили визнати факт перевезення гранати під фізичним тиском. А в “МГБ” його “здав” старий друг, колишній активіст донецького осередку “Фундації регіональних ініціатив” Роман Хузяхметов, який спершу разом з сином підтримував Євромайдан, а потім перейшов на бік “ДНР”, – припускає він.

“Вова зустрічався з Романом у Донецьку, а потім той написав в “МГБ”, що той терорист і приїхав у “ДНР”, щоб здійснити теракт”, — додав батько.

16 серпня 2016 року так званий суд незаконного збройного формування виніс вирок Володимиру Фомічеву у вигляді позбавлення волі на 2 роки.

“У своєму останньому слові на суді 15 серпня Вова сказав, що визнає свою провину і що він не повинен був везти у Донецьк гранати, — розповідає Ігор Фомічев. — Просто адвокатка йому сказала, що якщо він у всьому зізнається, то його відпустять, а якщо змінить свідчення, то вони знову “втулять” йому зв’язок зі “Свободою” і дадуть років сім”.

Адвокатка Фомічева Світлана Савчук обурюється збільшенням терміну так званої судді незаконного збройного формування.

“Я шокована тим, що прокурор просив дати йому у цьому вигаданому обвинуваченні півтора роки тюрми, а суддя дала на півроку більше, це нонсенс! Так просто не буває”, – каже вона.

Батьки планують подавати касаційну скаргу на дії так званого суду, але шанси скасувати рішення судді незначні. Як правило, українських військових, арештованих владою окупованих територій, вносять у списки на обмін, однак Фомічев не є військовим. Невідомо також, чи занесений він до обмінного списку.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone