Судді назвали основні проблеми правосуддя

У Дніпропетровську відбувся регіональний судовий форум, на якому судді звернули увагу на проблеми правосуддя – недосконалість законодавства, недостатнє матеріально-технічне забезпечення, тиск з боку правоохоронних органів та громадськості. Найбільше уваги викликала проблема статусу судді.

Під час заходу в.о. голови Відділення АПУ в Дніпропетровській області, директор АК «Ассирія» Олексій Савчук звернув увагу на те, що з кожним роком кількість справ в судах зменшується і це зачіпає не лише суддів, але й адвокатів. «Ми зараз в одній шлюпці. І у кожного – своя зона відповідальності. Тому ми маємо працювати спільно, щоб підняти довіру суспільства до правосуддя», – зазначив він.

Виступаючи від імені Ради суддів України, Валерія Чорна, суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду, член РСУ, запевнила колег в підтримці нової ініціативи з боку орану суддівського самоврядування. Користуючись нагодою, вона представила нову концепцію у галузі інформаційної політики та перші кроки по її реалізації – оновлення сайту, створення сучасного прес-центру судової влади, появу нового статусу – суддя-спікер тощо. «Ми маємо говорити, а в протилежному випадку хтось інший скаже за нас», – звернулась до колег суддя.

Виступаючи під час форуму, Олексій Муравйов, заступник Голови Вищої ради юстиції, звернув увагу на проблеми у роботі ВРЮ, які, зокрема, виникли у зв’язку із прийняттям нового законодавства восени минулого року та пов’язані з цим проблеми з дією закону у часі. «Наразі ми очікуємо на думку Верховного суду України, який має поставити крапку у багатьох проблемних питаннях»,  – сказав він, коментуючи факти оскарження рішень ВРЮ судами апеляційної інстанції.

У свою чергу, Павло Луцюк, адвокат, член дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, голова Ради адвокатів Рівненської області, у притаманній йому відвертій манері розвіяв міфи навколо роботи дисциплінарного органу, до якого він був обраний, розповів про процедуру та критерії, які беруться до уваги членами Комісії під час розгляду справ.

З цими усіма проблемами вирішили боротися учасники форуму. У першу чергу – шляхом об’єднання всіх активних та небайдужих суддів та налагодження діалогу з іншими учасниками процесу, журналістами та суспільством в цілому.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone