Судді, прокурори та адвокати розробили принципи професійної етики

У Раді суддів відбулося спільне засідання Рад прокурорів та адвокатів України, під час якого було обговорено остаточну редакцію спільного документу щодо професійної етики у сфері правосуддя.

Про це виданню «Закон і Бізнес» повідомили в прес-службі  РСУ.

Зважаючи на зміни до Конституції України (в частині правосуддя), ухвалені Верховною Радою України 2 червня 2016 року, якими адвокатуру та прокуратуру інституціонально віднесено до системи правосуддя, представники РСУ, Ради прокурорів та Ради адвокатів України домовились про координацію зусиль з метою утвердження високих стандартів професійної етики учасників судового процесу ще 26 жовтня 2018 року на першому спільному засіданні.

Як зазначив голова РСУ Олег Ткачук, вони спільно працювали над розробкою документу з професійної етики у сфері правосуддя маже

півроку і вже близькі до затвердження його остаточної редакції.

Також члени Рад зійшлися на думці, що спільно напрацьований документ буде мати назву «Принципи професійної етики у сфері правосуддя», а не Кодекс, як передбачалося попередньо.

Обгрунтовуючи таку позицію, О.Ткачук зазначив, що це дозволить швидше імплементувати документ в юридичну спільноту і вже найближчим часом затвердити його на засіданні Рад.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone