Судді вимагають звільнити Петренка через його заяви

В Асоціації розвитку суддівського самоврядування України після чергових заяв Міністра юстиції Павла Петренка стосовно суддів підготували заяву, в якій просять Президента та Прем’єра ініціювати процедуру звільнення П.Петренка з посади.

Як відзначається у заяві АРССУ, П. Петренка судді пропонують звільнити з посади міністра як такого, що не відповідає займаній посадічерез низький рівень професійних знань, неетичну поведінку, політичну упередженість, посягання на незалежність суду.

Така реакція пов’язана з пропозицією міністра оновити суддівський корпус шляхом не обрання безстроково понад 800 суддів, щодо яких рекомендації ВККС про обрання безстроково перебувають на розгляді парламенту. Згаданих суддів він пропонує направити на конкурс і таким чином отримати 15% оновленого суддівського корпусу.

Тут варто зауважити, що така ідея вже далеко не нова, свого часу подібні пропозиції висловлював теперішній Прем’єр, а на той момент голова ВР Володимир Гройсман. Тоді ця ідея також викликала незадоволення серед суддів, які наголошували на неприпустимості не виконання парламентом своїх функцій щодо обрання суддів.

У своїй заяві АРССУ також спростовує заяву щодо призначення суддів, які чекають на обрання безстроково, В.Януковичем. Так, переважна більшість суддів, які очікують на таке обрання,  були призначені на посади ще у 2009-2010 роках Президентом В. Ющенко. Окрім того, усі вони у своїй переважній більшості успішно пройшли люстраційні перевірки.

Пропозицію звільнити всіх без винятку 800 суддів в Асоціації називають прямим закликом до застосування колективної відповідальності. Окрім того, заяви міністра мають дискримінаційний характер, адже демонструють наміри позбавити суддів права на працю лише з огляду на їх належність до професії, без визначення об’єктивних підстав для звільнення, відзначають в АРССУ. “До того ж, понад 150 суддів, які мали такі самі рекомендації, постановою Верховної Ради України від 21 травня 2015 р. після чотирьох сигнальних голосувань було обрано безстроково” – йдеться у листі Асоціації.

З огляду на це все АРССУ просить про наступне:
– голову ВР та голову комітету ВР з питань правової політики та правосуддя забезпечити дотримання порядку обрання суддів безстроково, не допустивши звільнення суддів з мотивів політичної упередженості, дискримінації за ознаками професії та із застосуванням принципу колективної відповідальності.

– Президента та Прем’єр-міністра відреагувати на недопустимі висловлювання міністра юстиції та ініціювати процедуру звільнення з посади Павла Петренка;

– голову Ради суддів та голову Верховного суду відреагувати на заяви міністра юстиції, що прямо посягає на авторитет та незалежність суду.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone