Судді заявляють про тиск з боку влади

Володимир Пилипенко, Член Венеціанської Комісії, народний депутат VI і VII скликань, повідомив на своїй сторінці в Facebook про тиск на суддів з боку влади.

«Українські судді відкрито заявляють про тиск на себе з боку законодавчої та виконавчої гілок влади і просять про зустріч з представниками моніторингового комітету ПАРЄ. Це не перше звернення українських суддів в ПАРЄ, але вперше судді просять про зустріч», – пише він.

Екс-депутат також нагадує, що 28-29 квітня пройде візит місії Моніторингового комітету ПАРЄ в Україну, під час якого доповідачі будуть досліджувати, чи виконує Україна взяті на себе зобов’язання перед Радою Європи.

Володимир Пилипенко зазначає, що листи з проханням про зустріч направили ГО «Асоціація адміністративних судів», а також Асоціація розвитку суддівського самоврядування в Україні.

Причиною звернень стали проблема політичного тиску на суддів з боку виконавчої та законодавчої влади.

«Суддівські асоціації, які підписали звернення, раніше неодноразово заявляли, що підтримують курс на судову реформу і не бажають бути в стороні від цього процесу. Однак, вважають, що реформа повинна відбуватися демократично і з дотриманням верховенства права. А думка суддівського корпусу має бути врахованою», – додає Володимир Пилипенко.

 

Джерело: Судово-юридична газета

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone