Суддя скаржиться, бо НАБУ обшукало його квартиру, поки він був на з’їзді

Правоохоронці показали ухвалу, яка дозволяла їм обшукати помешкання директора підприємства. Вони й гадки не мали, що той живе з батьками, а його тато — служитель Феміди.

Розповідає “Закон і Бізнес”.

Сергій Гирич із Личаківського районного суду м.Львова поїхав до столиці, щоб узяти участь у з’їзді суддів.

Проте працівники Національного антикорупційного бюро не сплять. Семеро чоловіків увірвалися за його відсутності до оселі, співвласником якої він є, збили з ніг сина і забрали в нього телефон, яким той збирався подзвонити адвокату. Детективи повідомили, що мають ухвалу Вищого антикорупційного суду.

Правоохоронці шукали документи господарських товариств, тож у поле зору потрапив комп’ютер. Непрохані гості не змогли ввійти в систему без пароля, тому судді зателефонувала дружина, щоб він ту сукупність букв і цифр повідомив.

Комп’ютер жінки також зацікавив правоохоронців, вони його забрали. Після 6 год. обшук нарешті закінчився, чоловіки склали протокол, але, усупереч закону, один його примірник власникам квартири не залишили.

Коли С.Гирич проаналізував ухвалу ВАКС із приводу свого житла, то зрозумів, що його колега, дозволяючи обшук квартири, навіть гадки не мав, що там мешкає слідчий суддя. Законник є співвласником житла, але його ім’я взагалі не вказується в рішення.

У повідомленні про втручання, надісланому до Вищої ради правосуддя (№6010/0/6-19), С.Гирич припустив, що обшук може бути пов’язаним з його сином, який є генеральним директором підприємства. Проте трус провели не лише в кімнаті сина, а й в усіх інших. Суддя не зрозумів, чому, розслідуючи справу про незаконну діяльність господарських товариств, обшук проводили не в офісах, а в оселі судді.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone