Суддя стверджує, що може розглядати справу стосовно банку, в якому має кредит

Адвокат, діставши штраф за зловживання процесуальними правами, зазирнув у декларацію судді й виявив, що інша сторона процесу є позикодавцем не лише його клієнта. Правник стверджує, що це порушення Бангалорських принципів.

Розповідає “Закон і Бізнес”.

У провадженні Володимира Кривка з Міжгірського районного суду Закарпатської області перебуває справа за позовом банку проти особи про виконання кредитного зобов’язання.

Під час підготовчого засідання суд постановив покарати адвоката відповідача за зловживання процесуальними правами й наклав на того штраф. Розлючений захисник написав заяву про відвід законника. Підставою стало те, що суддя сам є боржником банку, адже свого часу оформив у ньому іпотеку. Юрист довідався про це зі щорічної декларації В.Кривка. Існування боргових зобов’язань перед стороною процесу викликало в адвоката сумніви в об’єктивності судді.

Захисник стверджує, що служитель Феміди порушив Бангалорські принципи, адже не заявив про самовідвід.

Суддя у свою чергу звернувся до Вищої ради правосуддя зі скаргою на адвоката (№6616/0/6-19). Стверджує, що захисник відповідача просто не згоден із рішенням суду, а також демонструє неповагу й порушує закон «Про захист персональних даних», поширюючи таку інформацію. На думку В.Кривка, він діяв відповідно до роз’яснень Ради суддів щодо наявності конфлікту інтересів у разі розгляду справи за участю банку, який надає судді певні послуги.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone