Суддя виявила в кабінеті комплекс засобів для стеження

«Цок-цок», — лунало в порожньому кабінеті судді. А поверхня, під якою щось цокотіло, була теплою. Служителька Феміди здивувалася такому феномену й покликала на допомогу фахівців.

Розповідає “Закон і Бізнес”.

Якось голова Сокирнянського районного суду Чернівецької області Олена Побережна ввійшла у свій кабінет і почула цокання. Прислухавшись, вона зрозуміла, що джерело звуку розміщене за дерев’яною вагонкою в її кабінеті. Це неабияк налякало жінку, і вона покликала на допомогу керівника апарату та фахівця з інформаційних технологій. Вони зауважили, що в місці, де щось цокає, вагонка тепла.

Працівники суду вирішили, що за вагонкою сталось електричне замикання. Щоб цьому зарадити, вони вимкнули електрику. Потім розібрали вагонку й побачили під нею дивний пристрій, підключений до електромережі. Їм здалося, що то технічний засіб для отримання інформації.

О.Побережна зателефонувала до поліції. Правоохоронці оглянули приміщення й виявили цілу систему засобів для збирання інформації: мікрофон, відеокамеру, карту відеозахоплення, безпровідний роутер, два блоки живлення, безпровідний та жорсткий диск.

Комплексне таємне стеження за нею не сподобалося судді, і вона звернулася до Вищої ради правосуддя (№5196/0/6-19), Ради суддів та Генерального прокурора, сподіваючись на захист.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone